چند وقت است كه با روشن كردن كامپیوتر و پس از بالا آمدن ویندوز، خطای زیر نمایش داده می‌شود:

‌Amvo.exe - Application Error‌

‌... b"1001202x0The instruction at "‌

البته به‌تازگی هنگام روشن كردن كامپیوتر ویندوز در همان صفحه لوگو، هنگ می‌كند و ویندوز بالا نمی‌آید و مجبورم كامپیوتر را دستی ری‌ست كنم. البته گاهی اوقات پیغام خطای زیر نیز همراه با پیغام بالا نمایش داده می‌شود:

‌NMlndexStoreSvr.exe has encountered‌

‌... a problem and needs to clo ؟

a problem and needs to close‌

مورد اول، نام یك تروجان است. به‌احتمال فراوان سیستم شما آلوده به ویروس شده است. هرچه سریع‌تر نسبت به نصب یك آنتی‌ویروس قوی و به‌روز اقدام كنید. ‌ ‌

مورد دوم پردازشی است كه نرم‌افزار ‌Nero‌ آن را اجرا می‌كند و كار آن طبقه‌بندی فایل‌های چندرسانه‌ای سیستم شماست. این كار معمولا در پس‌زمینه انجام می‌شود. احتمال اینكه بروز چنین خطایی به دلیل وجود ویروس باشد نیز وجود دارد.

 وقتی می‌خواهم با برنامه نرو اكسپرس پوشه‌عكسی را رایت كنم، با پیغام خطای زیر مواجه می‌شوم:

‌ File/folder can not be accessed from‌

‌specified path: D:\my picture‌

‌\‌عكس موبایل‌\‌عكس گل‌.jpg4\ Dscoo‌

لطفا بگویید مشكل از كجاست. در ضمن این فایل، حاوی عكس‌های گرفته شده با موبایل است.

پوشه‌ها را با حروف لاتین نام‌گذاری كنید.

 عكس‌های من از روی كامپیوتر پاك شده است. راهی برای برگرداندن آنها نشان دهیداقا ناصر اگه میشه برای دانلود بزارین ممنونم groupshackir?

برای بازیابی اطلاعات روی هارد خود می‌توانید از نرم‌افزارهای زیر استفاده كنید. لازم به ذكر است كه اگر روی درایوی كه عكس‌ها روی آن پاك شده‌اند اطلاعات كمتری ریخته باشید، امكان بازیابی اطلاعات بیشتر می‌شود.

‌Get Data Back‌

‌ Easy Photo Recovery‌(ویژه عكس‌های پاك شده) 

‌Recover My Files‌   خواهش حتما 

من به مشكلی برخورده‌ام كه به‌نظر خودم ناشی از ویروس است. می‌خواستم آنتی‌ویروسم را آپدیت كنم كه آپدیت نشد. به‌طور اتفاقی خواستم به سایت‌های كاسپرسكی و ناد32 بروم كه وقتی روی سایت كلیك كردم، داخل نرفت و پیغام خطا داد .الان كه بیشتر امتحان كردم، دیدم هیچ سایت آنتی‌ویروسی را باز نمی‌كند. آنتی‌ویروس من‌ 4v 32 NOD‌ است. چه كار كنم كه این ویروس را از بین ببرم؟

باید دید این ویروس چه اثراتی روی سیستم شما گذاشته است؟ اگر تنها اثری كه ذكر كردید دیده شده، باید ‌ISP‌ خود را كنترل كنید. در صورت امكان از یك سرویس‌دهنده اینترنت دیگر استفاده كنید.

برای نصب آنتی‌ویروس می‌توانید از ‌CD‌های موجود در بازار استفاده‌كنید.

مدتی است كه روی دسكتاپ كامپیوترم یك پوشه به‌نام ‌New folder‌ ایجاد می‌شود. هرچه آن را پاك می‌كنم، دوباره ایجاد می‌شود. كامپیوتر را هم با آنتی‌ویروس به‌روزشده ‌Avg‌ چندبار جستجو كردم، ولی ویروس نداشت. در ضمن ویندوزم ویستاست. به نظر شما مشكل چیست؟

دوست عزیز، سیستم شما آلوده به ویروسی شده كه نام اصلی آن ‌Iddono‌ است. این ویروس پوشه‌ای به‌نام ‌newfolder.exe‌ را به‌تعداد زیاد روی هارد كپی می‌كند و روی ‌Startup‌ نیز قرار می‌گیرد. ضمن اینكه در شماره‌های گذشته راه حذف آن را به‌روش دستی توضیح داده‌ایم، شما می‌توانید با نصب آنتی‌ویروس قوی و به‌روز آن را بیابید و از بین ببرید. همچنین برنامه از بین‌برنده ‌True Sword‌ نیز می‌تواند به شما در این زمینه كمك كند. برای یادآوری، به‌طور خلاصه روش حذف آن را به‌صورت دستی عنوان می‌كنیم:

تمام پردازش‌هایی را كه در زیر می‌آید، پایان دهید (از پنجره ‌Task Manager‌:)

‌libedit.dll‌

‌newfolder.exe‌

‌shelliddono.dll‌

‌.ids0104srv‌

‌.exe20srvidd‌

اگر نمی‌توانید هر كدام از این پردازش‌ها را از بین ببرید، باید سیستم خود را در حالت ‌Safe Mode‌ راه‌اندازی كنید.

مقدارهای رجیستری زیر را پاك كنید:

‌Key: SOFTWARE\Microsoft\Windows‌

‌\CurrentVersion\Run for nwiz.exe‌

‌Value: @‌

‌Key: software\microsoft\windows‌

‌\currentversion\run\alchem‌

‌Value: @‌

‌Key: software\microsoft\windows‌

‌\currentversion\run\zzb‌

‌Value: @‌

سیستم خود را دوباره راه‌اندازی كنید.

 مدتی است كه وقتی به اینترنت متصل می‌شوم، نشانه وصل شدن كه همان 2صفحه مانیتور كنار هم پایین دسكتاپ است، دیده نمی‌شود و متوجه نمی‌شوم كی اینترنت قطع می‌شود. دلیلش چیست؟

از ‌Control Panel‌ وارد ‌Network Connections‌ شوید. روی كانكشن خود كلیك راست كنید و گزینه ‌Properties‌ را برگزینید. از لبه ‌General‌ تیك گزینه ‌Show Icon In Notification Area When Connected‌ را بزنید. از این پس هنگام برقراری ارتباط آیكون آن نیز نمایش داده می‌شود.

چگونه از آپدیت نود32 بكاپ بگیریم و چگونه و كجا بعد از نصب ویندوز از آن استفاده كنیم؟ فرق آنتی‌ویروس كرك‌شده با سریال‌دار چیست؟

فایل‌های به‌روزرسانی‌شده این نرم افزار در پوشه ‌Updfiles‌ در مسیر پنهان زیر است:

برای ویندوز اكس‌پی در مسیر:

‌C:\Documents and Settings\All Users‌

‌\Application Data\ESET\ESET Smart Security‌

و برای ویندوز ویستا در مسیر:

‌C:\ProgramData\ESET\ESET Smart Security‌


توجه داشته باشید فایل‌های آپدیت یك نسخه خاص، برای نسخه دیگر مناسب نیست. در صورتی كه می‌خواهید این فایل‌ها را از سیستمی به سیستم دیگر انتقال دهید، ابتدا از یكسان بودن نسخه‌های نصب‌شده روی 2 سیستم مطمئن شوید. برای انتقال كافی است ابتدا پردازش ‌EGUI.EXE‌ را ‌End Process‌ كنید. پس از انتقال فایل‌ها، برنامه را باز كنید و آن را با یك نام كاربری و كلمه عبور زنده به‌روز رسانی كنید. آنتی‌ویروس كرك شده معمولا بدون اجازه تولیدكنندگان آن در اختیار كاربران قرار می‌گیرد و ممكن است بعضی از خدماتی را كه این شركت‌ها برای پس از فروش محصول خود در اختیار كاربران قرار می‌دهند، نتوانند استفاده كنند. ‌ ‌


مدتی است وقتی سی‌دی یا دی‌وی‌دی را درون ‌DVD-Rom‌ قرار می‌دهم، ‌Autorun‌ آن فعال نمی‌شود. ‌ ‌

این مشكل معمولا به‌دلیل بروز مشكلات ‌Registry‌ پیش می‌‌آید. ‌ ‌

وارد منوی شروع شوید و گزینه ‌Run‌ را باز كنید و در آن تایپ كنید ‌.Regedit ‌ در پنجره باز شده شاخه زیر را با كلیك كردن روی علامت + باز كنید:

‌HKEY_LOCAL_MACHINE\System‌

‌\CurrentControlSet\Services‌

در این شاخه، پوشه ‌Cdrom‌ را پیدا كنید و به‌جای اینكه آن را با كلیك روی علامت + باز كنید، تنها یك كلیك روی آن انجام دهید و سراغ سمت راست صفحه بروید. ‌AutoRun‌ را پیدا كنید و روی آن 2بار كلیك كنید تا پنجره كوچكی باز شود. اگر مقدار درج شده در ‌Value Date‌ برابر یك بود كه تغییری اعمال نكنید، اما اگر صفر بود آن را به یك تبدیل كنید. حالا شاخه زیر را باز كنید:

‌HKEY_CURRENT_USER\Software‌

‌\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies‌

حالا از میان زیرشاخه‌ها، ‌Explorer‌ را پیدا كنید و به‌جای اینكه آن را با كلیك روی علامت + باز كنید، تنها یك كلیك روی آن انجام دهید و سراغ سمت راست صفحه بروید. در میان شمار زیادی از گزینه‌های سمت راست، به دنبال ‌NoDriveTypeAutoRun‌ بگردید و روی آن 2 بار كلیك كنید تا باز شود. در قسمت ‌Value Data‌ مقدار 91 و یا ‌ff‌ را تایپ كنید و ‌Base‌ را روی ‌Hexadecimal‌ قرار دهید.

وارد شاخه زیر شوید:

‌HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE‌

‌\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion‌

از میان زیرشاخه‌ها، ‌Winlogon‌ را پیدا كنید و به‌جای اینكه آن را با كلیك روی علامت + باز كنید، تنها یك كلیك روی آن انجام دهید و سراغ سمت راست صفحه بروید. ‌AllocateCDRoms‌ را باز كنید و مقدار ‌Value Data‌ را برابر صفر قرار دهید. سپس همه پنجره‌ها را ببندید و سیستم را یك بار ‌Restart‌ كنید.