Windows Surface Scanner
اگر شما هم جزو آن دسته از خسیسان هستید که تا هارددیسکتان از رو نرود و داده‌هایتان به‌کل پاک نشود، سراغ یک هارد جدید نمی‌روید، بهتر است به شما کمکی کرده باشیم و نرم‌افزار جدید ویندوز را که کارش یافتن بدسکتورهای دیسک است، به‌شما معرفی کنیم. 

اگر نمی‌دانید که هارد شما بدسکتور دارد یا نه، از وجود چنین علایمی می‌توان فهمید که شما به نرم‌افزارWindows Surface Scanner نیازمندید: برنامه‌ها عجیب و غریب اجرا می‌شوند و کپی داده‌ها روی دیسک با کندی انجام می‌شود و ویندوزتان به‌سرعت ایده‌آل بالا نمی‌آید.

این برنامه سودمند نگاه اجمالی به درایوهای هارددیسک شما می‌اندازد و هر خطای فیزیکی را که پیدا می‌کند، نمایش می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید حدس بزنید که اشکال سیستم از کجاست. Windows Surface Scanner، بد سکتورها را رفع نمی‌کند، فقط آنها را شناسایی می‌کند. اگر شما بفهمید مشکل چیست می‌توانید از ابزار بررسی دیسک ویندوز (Checkdisk) برای رفع آن مشکل استفاده کنید.

نکته مهمی که لازم است به‌آن دقت کنید و این ترفند در مورد این موضوع است این است که اگر دیدید دیسک شما تعداد بی‌شماری بدسکتور دارد، به‌هیچ عنوان عملیات را ادامه ندهید و آن را متوقف کنید. چون ادامه این کار به دیسک سخت آسیب جدی می‌زند و نمی‌توانید به‌موقع از داده‌های خود نسخه پشتیبان بگیرید. به‌همین دلیل، دیدن چند صد بدسکتور کافی است که عملیات بک‌آپ و جایگزینی هارددیسک را انجام دهید.

(برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید)