FinePrint

نرم‌افزار فوق‌العاده قدرتمند و کاربری FinePrint یکی از بهترین و برترین نرم‌افزارها برای استفاده بهتر از انواع چاپگر است.

به کمک این نرم‌افزار امکانات بسیار فوق‌العاده و منحصر‌به‌فردی در اختیار شما قرار می‌گیرد که چاپ دوطرفه و چاپ به‌صورت کتابچه، از کاربردی‌ترین امکانات آن به‌شمار می‌رود.

اگر تا این بخش از مقاله هنوز هم با کاربرد این نرم‌افزار آشنا نشده‌اید بهتر است مثال زیر را مطالعه کنید:

فرض کنید یک متن 23صفحه‌ای را در اختیار دارید و می‌خواهید این متن را به‌صورت یک کتابچه چاپ کنید. همان‌طور که می‌دانید برای چاپ به این شکل می‌باید هر صفحه کاغذ A4 شما به 4صفحه A5 تقسیم شود. پس هر صفحه A4 شامل 4صفحه از مقاله شما خواهد بود اما کار به اینجا ختم نمی‌شود! اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که چیدمان صفحات مقاله و ترتیب چاپ آن‌ها روی هر صفحه کاغذ بسیار مهم است چرا که به‌عنوان مثال در همین متن 23 صفحه‌ای وقتی اولین کاغذ A4 به‌طور پشت‌و‌رو چاپ شود می‌باید در جهت سمت چپ از پشت کاغذ صفحه 1 چاپ شود و در جهت راست روی کاغذ صفحه 2 و همچنین در جهت چپ از روی کاغذ صفحه 22 و در جهت راست پشت کاغذ صفحه 23! به‌نظر شما چاپ صفحات به این شکل برای تهیه یک کتابچه کار راحتی است؟ حتی اگر چاپگر شما مجهز به چاپ دوطرفه باشد نیز می‌تواند چیدمان صفحات را به‌طور خودکار تغییر دهد؟ اگر تمام این کارها قابل انجام باشد به نظر شما برای تهیه کتابچه‌های فارسی که صفحه آغازین آن‌ها از سمت راست است و کتابچه‌های انگلیسی که صفحه آغازین آن‌ها از سمت چپ است می‌توانیم فقط از چاپگر کمک بگیریم؟

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که با استفاده از نرم‌افزار فوق در اختیار شما قرار می‌گیرد انجام تمام امور ذکر شده در این مثال به‌طور خودکار توسط این برنامه است. به کمک این برنامه برای تهیه یک کتابچه هیچ یک از مشکلات و مراحل پیچیده فوق را نخواهید داشت و به‌راحتی با ارسال دستور چاپ می‌توانید متون خود را به هر شکلی که بخواهید روی کاغذ به‌صورت چاپ شده تحویل بگیرید.

این برنامه علاوه بر امکانات فوق، قابلیت‌های دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که برخی از آن‌ها به اختصار عبارتند از:

- حذف صفحات خالی از میان صفحات چاپی

- حذف متون و تصاویری که قصد چاپ آن‌ها را ندارید

- حذف صفحات اضافی به‌دلخواه شما

- چاپ چندین صفحه (حداکثر 8 صفحه) در یک صفحه

- آرشیو عملیات چاپ

- علامت‌گذاری متون چاپ شده با مهرهای آبکی (Watermark) 

- ایجاد سربرگ وفرم‌های الکترونیک

- ارسال صفحات به حافظه موقت ویندوز

- ذخیره صفحات در فرمت‌هایJpeg و Tiff

- نشانه‌گذاری یا حذف قسمتی از متن به‌طور دلخواه

- حذف تمام یا قسمتی از تصاویر موجود در فایل چاپی

دانلود در ادامه مطلبDownload