اگر روزانه مدتی طولانی را در سرویس جی‌میل به ارسال و دریافت ایمیل بپردازید، به احتمال بسیار زیاد از شكل و قیافه تكراری جی‌میل خسته می‌شوید. به همین خاطر طراحان این امكان را در اختیار كاربران قرار داده‌اند تا به سلیقه خودشان هر طرح و رنگی را كه تمایل دارند برای ظاهر جی‌میل انتخاب یا ایجاد كنند. اگر دوست دارید جی‌میل را مطابق با سلیقه خودتان طراحی كنید دست به كار شوید و مراحل زیر را انجام دهید:

1ـ پس از ورود به محیط كاربری خود در سرویس جی‌میل، روی آیكون چرخ دنده از بخش بالاـ سمت راست مرورگر ـ كلیك كرده و گزینه Mail Settings را انتخاب كنید.

2ـ به تب Themes مراجعه كنید. (چنانچه تمایل به استفاده از طرح‌های موجود را دارید می‌توانید یكی از آنها را برگزینید، در غیر این صورت برای ایجاد طرح دلخواه خود به مرحله بعد بروید.)‌

3ـ روی گزینه Create your own theme كلیك كنید.

4ـ در صفحه به نمایش درآمده رنگ متن‌ها، لینك‌ها و رنگ زمینه مورد نظرتان را انتخاب كنید. همچنین در این صفحه می‌توانید با كلیك روی گزینه Select در بخش Background Image، به انتخاب گزینه موردنظر خود به عنوان تصویر زمینه بپردازید.

5ـ در نهایت با كلیك روی گزینه Save، طرح خود را ذخیره كرده و لذت استفاده از آن را تجربه كنید.

توجه: با كلیك روی گزینه Reset در مراحل طراحی، از تغییرات اعمال شده توسط شما صرف‌نظر می‌شود و تمام گزینه‌ها به همان مقادیر پیشفرض تغییر می‌كند.