اطلاعات شخصی ده‌ها هزار نفر به دنبال حمله هكرها به شركت توسعه‌دهنده بازی‌های انگلیسی Codemasters دزدیده شد.

این موسسه اعلام كرد كه داده‌های دزدیده شده شامل نام، نشانی، شماره تلفن و تاریخ تولد است كه در تاریخ 3 ژوئن از سرورهای این شركت برداشته شده است. البته گفته می‌شود اطلاعات كارت‌های اعتباری و حساب‌ها در امنیت كامل به سر می‌برند.

به گزارش BBC، اخیرا هكرها حملات زیادی را علیه شركت‌های مختلف و بخصوص سونی انجام داده‌اند، به گونه‌ای كه سرویس‌رسانی شبكه پلی استیشن این شركت برای هفته‌ها با مشكل جدی مواجه شد. كدمسترز اعلام كرد به محض این كه حملات تشخیص داده شد، وب‌سایت آسیب‌دیده بسته شد تا جلوی هرگونه خطرات بعدی گرفته شود.

این شركت به كاربران خود هشدار داد تمام گذرواژه‌های خود را بسرعت تغییر دهند. همچنین اگر از گذرواژه‌های قبلی خود برای دیگر سرویس‌های وب استفاده می‌كردند، گذرواژه آن سرویس‌ها را نیز تغییر دهند. یكی از سخنگویان در گفت‌وگو با BBC اعلام كرد كه كدمسترز هنوز نمی‌داند چه كسانی به این وب‌سایت حمله كرده‌اند یا چه تعداد از اطلاعات كاربران در اختیار آنها قرار گرفته است، اما احتمال می‌رود اطلاعات حداقل ده‌ها هزار كاربر این شركت دزدیده شده باشد. وب‌سایت كدمسترز تا زمانی كه مشكلات امنیتی خود را برطرف كند، به صفحه فیس‌بوك منتقل می‌شود.